Aktualności

Otwarcie obiektów handlowych powyżej 2 tys. mkw. powierzchni sprzedaży

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa na zakupy do galerii handlowych od 4 maja 2020 r. Nasze lokale usługowe przygotowały promocje i oferty na otwarcie. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej w celu sprawdzenia otwartych lokali oraz godzin ich funkcjonowania.

Zamknięte nadal pozostaną:

 •  Strefy aktywności fizycznej (siłownie, sale i place zabaw);
 •  Strefy gier;
 •  Kina.

 O ich ponownym otwarciu poinformujemy niezwłocznie po otrzymaniu decyzji rządu RP.

Działać będą również wyspy handlowe spełniające warunki Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W związku z otwarciem wdrożone zostały niżej wskazane procedury bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi dla funkcjonowania obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 mkw. oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii: 

 1. Utrzymanie odległości społecznej przynajmniej 2 m pomiędzy klientami galerii handlowej
 2. Obowiązek zasłaniania ust i nosa (przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym) przez każdą osobę przebywającą w galerii, zgodnie z obowiązującym prawem.
 3. Możliwość zakupu maseczek na terenie galerii. 
 4. Obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupów rękawiczek jednorazowych.
 5. Obiekt handlowy zobowiązany jest przestrzegać obowiązujących przepisów prawa odnoszących się do maksymalnej liczby osób mogącej przebywać na terenie obiektu i/lub w obszarze danego lokalu handlowego.
 6. Zainstalowanie większej liczby pojemników z preparatem dezynfekcyjnym przy wejściach, w toaletach, przy kasach w sklepach.
 7. Komunikaty przez system dźwiękowy na terenie galerii handlowej dot. zachowania odległości między kolejnymi osobami, unikania skupisk ludzi, noszenia osłon ust i nosa oraz przestrzegania zasad higieny.
 8. Wyłączenie z działalności stref relaksu oraz stref odpoczynku (włączając w to ławki).
 9. Określenie maksymalnej liczby osób mogących przebywać w windzie.
 10. Na obecnym etapie obowiązuje zakaz spożywania jakichkolwiek posiłków i produktów w przestrzeni komunikacyjnej.
 11. Wyłączenie z użytku, lub dokładne czyszczenie, po każdym kliencie, środkami chemicznymi, przebieralni w sklepach na terenie obiektu handlowego.
 12. Wprowadzenie odpowiednich procedur dla personelu w zakresie zwiększonej częstotliwości czyszczenia i dezynfekcji, ze szczególnym uwzględnieniem toalet, uchwytów, poręczy klamek, przycisków w windach etc.
 13. Konieczność parkowania na co drugim miejscu a w przypadku braku takiej możliwości o zachowanie dystansu przy wsiadaniu/wysiadaniu z pojazdów.

Prosimy Państwa o przestrzeganie zaleceń rządowych oraz stosowanie się do komunikatów ogłaszanych w naszych obiektach handlowych.

Życzymy udanych zakupów.

DEVELOPED BY NAPOLLO © 2018
CZŁONEK POLSKA RADA CENTRÓW HANDLOWYCH

Wiadomość została wysłana

Serwis chwilowo niedostępny spróbuj za chwilę

**Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale konieczne, do udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie lub przedstawienie oferty.